Puslapiai

2015 m. sausio 20 d., antradienis

Miegas

Kaip žinote - visiems reikia miego. Miega dideli ir maži. Šiandien pakalbėsim miego tema. Šioje temoje pamatysit "Ką atskleidžia tavo miego poza?" , "25 netikėtini faktai apie miegą" , "6 patarimai kaip per naktį pagražėti" bei "Miego įpročiai, kurie kenkia tavo grožiui" 

Ką atskleidžia tavo miego poza?

Kūdikėlis

Tai pati jaukiausia, švelniausia ir dažniausia poza – susirietus į kamuoliuką ant šono, kojos sulenktos, rankos apkabinusios pagalvę, dažniausiai įsitaisoma jaukiausiame, saugiausiame lovos kampe. Taip miega net 40 proc. žmonių, dažniausiai moterų.
Pozos reikšmė – kūdikėliai dažnai jaučiasi nesaugūs, silpni, išsigandę gyvenimo, todėl ieško užuovėjos, patarimo ar patikimo, už save stipresnio partnerio. Pavojaus akivaizdoje tokie žmonės sutrinka, jiems reikia į kažką atsiremti, pasitikėti. Taip miegančios merginos dažniausiai tampa švelniomis mamomis, geromis žmonomis ir šauniomis draugėmis su viena sąlyga – šalia turi atsirasti rūpestingas ir atidus, jas apsaugantis vyras. Kūdikėliai linkę svajoti, fantazuoti. Medikai, tyrinėje tokia poza miegančius, įspėja: gresia neurozės, nerimo, isterijos priepuoliai, kepenų ar kasos veiklos sutrikimai.

Miegančioji gražuolė

Miegant ant nugaros mažiausiai nukenčia veido oda, krūtų stangrumas, stuburas ir net šukuosena! Tai totaliai atsipalaidavusio, gyvenimo džiaugsme skendinčio žmogaus miegas. Taip turėtų ilsėtis visi, besirūpinantys grožiu ir sveikata.
Pozos reikšmė – gražuolės jaučiasi ne tik lovos, bet ir gyvenimo valdovėmis, ši poza neretai vadinama karališka. Ji būdinga stiprioms, savimi pasitikinčioms asmenybėms, kurios puikiai vairuoja savo gyvenimą. Jokie netikėtumai nesutrukdys siekti savo tikslo! Kartais kyla net pavojus pervertinti jėgas ir įklimpti į arogancijos, „žvaigždiškumo“ liūną. Tačiau iš kitos pusės – tai labai draugiškos asmenybės, sugebančios padėti kitiems, kai to labai reikia. Medikų verdiktas: tokia poza neretai išduoda, kad žmogus turi širdies ir kraujotakos sistemos ar kvėpavimo sutrikimų.

Kaip lapas


Gulėjimas ant pilvo – sveikiausia, gydytojų rekomenduojama poza, aišku, jei vakarienei nesukirtai šeimyninės picos. Taip gulint geriau veikia žarnynas ir greičiau užmiegama. Įsitaisoma ant pilvo, rankos aplink pagalvę, galva pasukta į šoną – iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad žmogus nori paskelbti, kad ši lova priklauso tik jam. Jei miega du „lapai“, reikia itin plačios lovos, net jei miegaliai ploni it nendrelės. Tiesa, vienos medikų nuomonės nėra – ispanų mokslininkai neseniai paskelbė, kad būtent ši poza labiausiai kenkia tiek vyrų potencijai, tiek moterų vaisingumui...
Pozos reikšmė: į lovą it lapai krentantys skaudžiai reaguoja į kritiką, yra labai pažeidžiami. Jie įsitikinę savo teisumu, savo sprendimais, todėl neduok Dieve jiems prieštarauti. Lapukai nemėgsta staigmenų, stengiasi jų išvengti, nes bet koks neaiškumas kvepia pavojais, o jie visada nori, kad įvykiai būtų kontroliuojami ir klostytųsi pagal jų planą. Todėl tokią pozą mėgstantys pasižymi punktualumu, racionalumu, tvarkingumu – jie be galo daug dėmesio skiria smulkmenoms, kartais kitus erzina perdėtu pedantizmu. Medikai įspėja: lapukai dažnai viduje jaučiasi nervingi, jiems gresia nervinio pobūdžio ligos, taip pat gali būti, kad tokią pozą jie intuityviai renkasi, saugodami savo silpną vietą – skrandį bei žarnyną.

Vienuolis

Įsitaisyti ant kairiojo šono rekomenduoja Tibeto medicinos žinovai, teigiantys, kad tokiu būdu net prailgėja gyvenimo trukmė! Esą pagerėjanti kraujotaka, o žmogus labiausiai atsipalaiduoja ir nusiramina.
Taip miegantys dažniausiai pasižymi gerai veikiančiomis smegenimis ir stabilia psichika – jie analitikai ir mąstytojai, išlaikę sveiko proto ir ramios dvasios pusiausvyrą. Žino savo vertę, greitai prisitaiko prie naujų aplinkybių, susiranda draugų, lengvai įveikia sunkumus. Jiems sekasi meilėje, nes yra atviri, vertinantys kitą asmenybę ir nuoširdžiai besidomintys kito žmogaus jausmais. Vienuoliai, net susipykę, stengiasi neiti miegoti į atskirą lovą, nes puikiai žino, jog tai konflikto neišspręs. Priešingai – dar labiau atitolins. O miegant kartu, naktį atsipalaidavus, kūnai nejučia prisilies vienas prie kito, ir visi piktumai dings.


25 netikėti faktai apie miegą

  1. Idealiausias laikotarpis užmigti – 10–15 minučių. Jei lūžti greičiau nei per penkias minutes, nieko gera. Matyt, esi pervargusi ir kurį laiką nemiegojusi tiek, kiek reikia. Atkreipti į tai dėmesį būtina net tada, jei jautiesi budri.
  2. 67 proc. moterų per menstruacijas kamuoja nemiga. Pagrindinė tokio negalavimo priežastis – sumažėjęs progesterono kiekis, mat šis hormonas veikia raminamai.
  3. Aštuonios valandos miego – sąlyginis skaičius. Daugelio mokslininkų teigimu, ir 5–6 gero, nepertraukiamo miego valandos organizmui suteikia pakankamai energijos. Vis dėlto kiekvienam – sava norma. Vieniems pakanka šešių valandų, kitiems reikia dešimt. Štai Napoleonas bluostą sudėdavo vos keturioms valandoms ir kuo puikiausiai realizuodavo savo karžygiškus planus, o Albertas Einsteinas iš lovos nesikeldavo 12 valandų ir gyrėsi, kad reliatyvumo teorija jį aplankiusi sapne. Labai svarbu įsiklausyti į savo biologinį laikrodį, gultis ir nubusti tuo pat metu. Beje, kuo žmogus vyresnis, tuo mažiau miego jam reikia.
  4. Jei kas nors tave pažadintų per lėtojo miego fazę, jaustumeisi tarsi sudaužyta, pavargusi, net jei būtum miegojusi dešimt valandų. O štai nubusti per greitojo miego fazę ganėtinai lengva net miegojus tik šešias valandas. Šios fazės nuolat keičia viena kitą, todėl galima apskaičiuoti idealų laiką nubusti. Jis bus praėjus maždaug keturioms su puse, šešioms ir septynioms su puse valandos nuo tada, kai užmigai.
  5. Net 15 minučių popiečio miego – į naudą! Spėsi atsijungti, tačiau dar nepereisi į lėtojo miego fazę. Užtat nubusi atsigavusi.
  6. Žinai, kurioje vietoje pirmiausia susiformuoja raukšlių? Ant kaklo. O žinai, kodėl taip nutinka? Dėl netinkamos galvos padėties miegant ir pernelyg aukštos pagalvės. Visiškai be jos miegoti taip pat nerekomenduojama: stabdomas detoksikacijos procesas, paburksta paakiai. Jei nori, kad viskas būtų teisingai, žiūrėk, kad tik galva ilsėtųsi ant neaukštos pagalvės. Tai, jog prieš miegą negalima daug gerti ir valgyti sūraus maisto, tikimės, jau žinai.
  7. Yra tokia patarlė: “Karalius miega ant nugaros, išminčius – ant šono, o turtuolis – ant pilvo”. Iš tiesų įvairių mokyklų mokslininkai ir medikai niekaip negali sutarti, kokia miego poza pati geriausia. Kiekvienai būdinga savų pranašumų bei trūkumų. Jei nori būti ilgiau graži, miegok ant nugaros, nes gulint ant šono ar pilvo greičiau raukšlėjasi skruostai bei krūtinė. Nori išmokti miegoti ant nugaros? Po keliais kišk susuktą apklotą ar pagalvėlę – miegant bus sunkiau apsisukti. Arba gali apsikamšyti pagalvėmis iš šonų. Kitas būdas kovoti su raukšlėmis – pagalvės užvalkalas iš atlaso ar šilko. Šie audiniai nelamdo veido odos.
  8. Trys valandos iki miego – laikas, kuriuo nebegalimi jokie fiziniai pratimai. Tikėjaisi atlikti mėgstamą jogos pratimų kompleksą, vėliau atsipalaiduoti šiltoje vonioje ir eiti miegoti? Ne. Organizmui reikia laiko nusiteikti.
  9. Kūno atšalimas sukelia mieguistumą. Tai labai pavojinga lauke žvarbiu oru, tačiau labai pravartu miegamajame: palaikyk jame 16–20 °C temperatūrą.
  10. Be abejo, prieš miegą valgyti nesveika, tačiau kai kurie produktai teigiamai veikia jo kokybę. Pameni – kadaise mama vakarais girdė šiltu pienu su medumi? Neprošal ir viso grūdo duonos gabalėlis ar sausainis. Pieno naudos paslaptis – aminorūgštis triptofanas, skatinantis organizmą gaminti džiaugsmo hormoną serotoniną. Tačiau jam susidaryti reikia ir angliavandenių – medaus ar viso grūdo duonos (sausainio). Triptofano gausu ir raudonuosiuose ikruose, riešutuose, ankštiniuose augaluose, sūryje, kalakutienoje, žuvyse, kiaušiniuose, grybuose, avižose, bananuose. Susirask daugiau informacijos ir susidaryk asmeninį sapnoraštį.
  11. Vyšnios skatina organizmą gaminti melatoniną. Vadinasi, stiklinė vyšnių sulčių – geriausi migdomieji. Net geresni nei pienas.
  12. Niekaip nepavyksta sublogti? Pagalvok, kiek ir kaip miegi. Neišsimiegojimas sužlugdo visas tavo pastangas, dedamas į dietą. Ne todėl, kad nemiegodama prisikemši daugiau maisto. Tiesiog organizmui nemiga sukelia stresą, ir jis ginasi gamindamas alkio hormoną greliną. Mažėja ir apetitą slopinančio leptino. Padaugėja streso hormono kortizolio, dėl to greičiau sintetinama gliukozė, vadinasi, kaupiasi riebalai. Jei dar nepavargai nuo organinės chemijos informacijos, priduriame: miegant hipofizė (posmegeninė liauka) gamina augimo hormoną, kuriam veikiant greičiau tirpsta riebalai. Tad miegok ir lieknėk!
  13. Australijos mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, “pelėdų” šansai nutukti yra pusantro karto didesni nei “vieversių”.
  14. Nepamiršk, kad prieš naktį būtina pasirūpinti oda. Miegant organizmas geriausiai pasisavina visas kosmetikos medžiagas: ir drėkinamąsias, ir maitinamąsias, ir nuo raukšlių. Naktiniu kremu tepkis likus pusvalandžiui iki miego – kad įsigertų į odą, bet ne į pagalvę. Aktyviausiai ląstelės atsinaujina nuo 21 iki 23 valandos. Tada organizmas maksimaliai pasirengęs miegoti. Šiuo metu ir trauk į lovą, jei nori spėti į “grožio seansą” – jis trunka tik iki vidurnakčio.
  15. Jei susiruošei žiemos atostogas praleisti atogrąžose, žinok: miegas – geriausia priemonė ultravioletinių saulės spindulių išvargintai odai atgaivinti. Miegant vyksta audinių regeneracija, gaminama daugiau baltymų – statybinės ląstelių medžiagos.
  16. Rytų šalyse įprasta miegoti pasukus galvą į rytus, o Vakarų šalyse – į šiaurę. Tokie sprendimai susiję su magnetinėmis Žemės linijomis. Tyrimų duomenimis, pervargęs žmogus linkęs gultis galva į rytus. Tačiau jei prieš tai jis buvo stipriai susijaudinęs, miegodamas pasisuka galva į šiaurę. Kūnas pats randa geriausią padėtį – svarbu tik, kad lova būtų pakankamai plati tai padaryti.
  17. Honkongo mokslininkai išsiaiškino, kad erotiniai sapnai dažniausiai aplanko miegančiuosius ant pilvo. Greičiausia dėl tokių išdaigų kaltas kvėpavimas – kniūbsčiai kvėpuoti sunkiau.
  18. Daugelio manymu, vakare išgėrus vieną kitą taurę vyno geriau miegama. Visiškai ne! Taip, alkoholis gali greitai išversti iš kojų, tačiau jis bus ir tas, kuris tave prikels vidurnaktį. Mat baigsis jo skaidymo procesas, o tada – sveika, nemiga.
  19. Bioenergetikų nuomone, skraidyti sapne – dvasinio augimo ir asmenybės tobulėjimo ženklas. Remiantis kita versija, tai susiję su smegenų vystymusi. Todėl suaugusieji iš esmės ir nustoja sapnuose skraidyti. Bet kuriuo atveju sveikiname, jeigu sapne skraidai: vienaip ar kitaip tai reiškia, kad augi – gal fiziškai, gal dvasiškai.
  20. Biologiškai aktyvus taškas, kurį masažuojant greičiau užmigsi, yra momenėlyje. Įsivaizduok nuo vienos ausies iki kitos viršugalviu einančią liniją. Jos centras ir bus tas taškas. Kitas slepiasi tarpunosio viduryje. Tiesiog lengvai paspaudyk tas vietas pirštų galiukais. Taip pat galima ramiai gulint ant nugaros liežuviu paspaudyti tašką, esantį burnoje po apatiniais priekiniais dantimis.
  21. Būna, dar nemiegi, tik snaudi, ir staiga jauti, tarsi kažin kur kristum, po kojomis – jokio pagrindo. Nieko baisaus: toks jausmas aplanko apie 70 proc. žmonių. Taip organizmas reaguoja, kai kūnas iš vertikalios padėties pereina į horizontalią. Smegenys kiek susimaišė ir pasiuntė raumenims kritimo signalą. Šie susitraukė, o tu – sutrūkčiojai.
  22. Labai nesunkus pratimas atsikratyti nemigos: staigiai įtempk visus raumenis, palaikyk 10–20 sekundžių, o tada visiškai atpalaiduok. Pakartok kelis kartus, ir pajusi palengvėjimą.
  23. Kamuoja neramūs sapnai? Tikėtina, tau stinga magnio. Jo yra džiovintuose abrikosuose, riešutuose (ypač migdoluose), mėsoje, kukurūzų dribsniuose, špinatuose, brokoliuose, viso grūdo duonoje.
  24. Psichologų nuomone, geriausiai miegą skatina mėlynos ir violetinės bei aukso ir dramblio kaulo spalvų patalynė. Nedažyk miegamojo sienų ryškiai.
  25. Pitsburgo (JAV) mokslininkai rekomenduoja vietoj migdomųjų rinktis šaltą kaktos kompresą. Jis padės apmalšinti smegenų aktyvumą. Tokią procedūrą geriausia atlikti likus maždaug valandai iki miego.


6 patarimai kaip per naktį pagražėti

  • Prieš miegą būtina nusivalyti makiažą
 Jo sluoksnis neleidžia odai kvėpuoti, užkemša poras. Be to, per dieną prie makiažo prilimpa daugybė dulkių. Geriausia jei jį nusivalysi valomuoju pieneliu ir nusiprausi vandeniu. Kitaip odą gali išberti, greičiau atsiras raukšlių. Jei esi mirtinai pavargusi, makiažą nuvalyk bent jau makiažo servetėlėmis. Tačiau jomis taip pat nepiktnaudžiauk – iki galo nenuvalo, ant veido lieka valiklio sluoksnis, o odos trynimas ją tampo ir sendina.
  • Geras miegas - skaisti oda
Kasnakt reiktų miegoti bent aštuonias valandas. Tačiau miegas miegui nėra lygus. Todėl jei tame pačiame kambaryje bus įjungtas televizorius, šonus spaus nepatogus čiužinys ar bus per karštą, nepadės nė aštuonios valandos. Geriausia miegoti vėsiame kambaryje, tyloje ir tamsoje. Tam net gali įsigyti ausų kamštukus ir miego raištį akims. Be to, mobilusis telefonas taip pat turėtų likti kitame kambaryje. Mokslininkai nustatė, kad melsva jo skleidžiama šviesa sendina.

  • Rinkis šilkinę patalynę
Geriausia miego poza – ant nugaros. Tada veidas nesitrina į pagalvę, oda nesitampo ir lėčiau sensta. Dar galima nusipirkti specialią figūrinę pagalvę – su ja bus patogu miegoti ir ant šono. Tačiau jei miegi ant pilvo ar neturi specialios pagalvės, rinkis šilkinę patalynę. Medvilnė ir linas pernelyg grubūs audiniai plonai veido odai. Beje, šilkinė patalynė gerai ne tik tavo odai, bet ir plaukams – apsaugo juos nuo lūžinėjimo. Taip pat nepamiršk, kad patalynė turi būti itin švari. Jei kankina spuogai, pagalvės užvalkalą keisk du kartus per savaitę.

  • Nakties metu oda gamina daugiau kolageno, tačiau taip pat netenka net 25 proc. daugiau vandens nei dieną
Todėl susikurk vakarinį odos drėkinimo ritualą. Veidą švariai nusiprausk, pasipurkšk tinkamu gėlių vandeniu. Pavyzdžiui, rožių ar levandų vanduo tiks bet kokiam odos tipui, o kvapas nuramins. Kol veido oda drėgna, patepk drėkinamuoju serumu. Galiausiai ant sausos odos tepk drėkinamąjį kremą. Jei oda itin sausa, drėkinamąjį kremą keisk maitinamuoju, o jei riebi – drėkinamąja žele.
  • Paakių kremą tepk ne tik jam skirtoje vietoje, bet ir ant lūpų
Jis pritaikytas jautriai ir plonai odai bei stipriai ją drėkina. Jei nori itin gundančių lūpų, vakare nušveisk su sausu dantų šepetėliu ir patepk kremu.

  • Pėdas ir plaštakas ištepk kūno kauke arba šiltu argano aliejumi 
Užsimauk medvilnines arba vilnones kojines ir pirštines ir griūk į lovą. Ryte galėsi džiaugtis itin švelnia rankų ir pėdų oda. Arganų aliejumi gali ištepti ir plaukus. Juos susuk į ploną rankšluostį ir palik per naktį. Ryte išrinkusi plaukus pastebėsi, kad jie ėmė labiau žvilgėti ir tapo kur kas švelnesni.



Miego įpročiai, kurie kenkia tavo grožiui

  • Miegok ant pagalvės su satininiu ar šilkiniu užvalkalu
Miegodama ant šilko ar satino, ryte atsikelsi tvarkingais plaukais, o ne su varnų lizdu ant galvos. Tokios medžiagos tekstūra švelnina raukšles ir raukšleles, nes sumažėja odos trintis į pagalvę. „Šilkas tausoja plaukus – padeda išvengti jų lūžinėjimo ir vėlimosi, – sako dermatologė Jesleen Ahluwalia iš Spring Street dermatologijos klinikos Niujorke. – Jis taip pat tausoja veidą – oda maloniai slysta šilku, todėl nesiformuoja raukšlės.

  • Miegok ant nugaros
Kalbant apie raukšles, miegodama ant nugaros, užkirsi kelią joms formuotis. „Pakartotinis spaudimas ir trynimas sukelia odos nelygumus, kurie ilgainiui gali tapti giliomis raukšlėmis, – sako J. Ahluwalia. – Žmogus, nuolat miegantis ant vieno šono, gali turėti daugiau raukšlių toje veido pusėje, ant kurios miega, lyginat su kita puse“. 
O jei po nakties akys būna patinusios, pamėgink miegoti ant kelių pagalvių. „Kai galva guli kūno lygyje, aplink akis gali susikaupti skysčių“, – sako dermatologė iš Vašingtono Elizabeth Tanzi.

  • Drėkink, drėkink, drėkink
Jei ryte nori atrodyti gaivi ir pailsėjusi, vakare veidą tepk naktiniu kremu su hialurono rūgštimi. Ji pritraukia drėgmę į odą, todėl raukšlės išsilygina, sako dermatologė iš Niujorko Francesca Fusco. Daktarė D. Jaliman rekomenduoja prieš miegą lūpas būtinai pasitepti lūpų balzamu, blakstienas sudrėkinti specialiu blakstienų kondicionieriumi, o odą būtinai palepinti naktiniu grožio kremu ar serumu. Šie produktai veiksmingiausiai veikia odos atstatomojo ciklo metu, tai yra naktį, aiškina ji.

  • Dažnai keisk pagalvės užvalkalą
„Dažnai skalbk pagalvės užvalkalą, kad odai netektų aštuonias valandas ilsėtis ant bakterijų knibždėlyno“, – pataria makiažo meistrė iš Čikagos Alle Connell. Daktarė J. Ahluwalia sako, kad pagalvės užvalkalą reikėtų keisti du kartus per savaitę, o tomis dienomis, kai užvalkalas nekeičiamas, derėtų apversti pagalvę ir miegoti ant kitos pusės.

  • Miegok įjungusi oro drėkintuvą
Tikriausiai žinai, kad reikia gerti kuo daugiau vandens, nes tai sveika odai. Tačiau kol miegame, gerti vandens mes negalime, tad naktį odos drėgmę palaikyk miegamajame įjungusi oro drėkintuvą. Tai ypač svarbu žiemą, kai oda itin linkusi išsausėti. Jeigu drėkintuvo neturi, ant radiatoriaus padžiauk drėgną rankšluostį.

  • Prieš miegą nevalgyk itin sūraus maisto
„Geriant alkoholį, kūnas netenka daug skysčių, – sako F. Fusco. Kad kompensuotų šį drėgmės trūkumą, organizmas ima kaupti natūralius skysčius aplink akis ir kitose vietose. Panašų poveikį turi ir druska, tad vakare prisivalgę sūraus maisto, ryte veidrodyje pamatome paburkusį veidą.“ 

  • Plaukus susirišk į laisvą kuodą
Naktį veidas neturėtų liestis prie plaukų, kad natūralūs plaukuose esantys riebalai nesugadintų veido spalvos. Tačiau labai stipriai veržti plaukų nereikėtų, nes jie gali pradėti lūžinėti. A. Conell pataria apvynioti plaukus plonu šalikėliu (idealiausia – šilkiniu), o dr. J. Ahluwalia sako, kad nakčiai susikėlusi plaukus ir juos susirišusi, išsaugosi gražią šukuoseną.

  • Miegoti eik tik švariu veidu
„Daugybė merginų eina miegoti nenusivaliusios makiažo, o ryte stebisi, kodėl ryte pabunda su juodais ratilais aplink akis, – sako makiažo meistrė iš Niujorko Emily Kate Warren. – Ogi būtent todėl.“ Kai prieš miegą nenusivalome makiažo, nukenčia ne tik paakiai, bet ir veido oda – poros užsikemša ir gali atsirasti spuogų.



Na vaa. Šiandienai tiek. Tikiuosi patiko! <3

3 komentarai:

Unknown rašė...

Pasistenkit rašyti TRUMPIAU! Yra tikrai žiauriai nuobodu skaityti tokį ilgą ilgą straipsnį, manau ir kitiems. Na ir tikriausiai kai kurios eilutės ar net pastraipos yra iš interneto. Tad stenkitės trumpint ir nekopijuot, merginos ;)) Sėkmės tolimesniuose darbuose :)

Teen Corner rašė...

Aš tą klaidą pastebėjau. Pasistengsiu trumpiau rašyt. Ačiū už pastabas :))

Dovilė rašė...

O kaip išsamiai tu čia! Pridėsiu nuo savęs, kad jei nori vasarą gerai išsimiegot, reikia turėt kažkokį tinklelį ant langų, kur būtų normalus pralaidumas, nes kitaip labai greitai prikaista kambarys ir neįmanoma miegoti.. :/